Ööülikool tähistab 25. sünnipäeva “Laste Ööülikooli rännakutega”

18. aprill 2024

Pilt

Ööülikool tähistab oma  25. sünnipäeva nelja värske teledokumentaaliga sarjast "Laste Ööülikooli rännakud". Kui Laste Ööülikool on raadiokuulajatele tuttav juba 2018. aastast, siis esimene telesaade - “Laste Ööülikooli rännakud” valmis Lota Viigi ja Katre Tatriku magistritööna Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis 2021. aastal. Tegemist on Ööülikooli rännakutega, kus seekord on kulgejateks lapsed ja noored. 

4-osalises saatesarjas käsitletakse  erinevaid teemasid, mis hõlmavad nii humanitaarteadusi kui loodusteadusi - saates “Elu kasutusjuhend” on kõneleja japanoloog Alari Allik ning sarja osa on üles filmitud Vigalas, “Igapäevavaelu muusikas” saab Setomaa kaunitel maastikel  sõna helilooja Helena Tulve, kaaskõneleja dirigent Jaak-Eik Tulve, matemaatik ja ettevõtja Kristjan Korjus ning kunstnik Peeter Laurits  arutlevad Aegviidus teemal “Kas Jumal on matemaatik?” ning Tartus on meie teejuhiks kirjanik Mika Keränen ja koos muusik Silver Sepaga jämmitakse end Peeter Volkonski aeda, kus Volk kõneleb noortele teemal “Tõlkimine”. Sarja režissöörid on Lota Viik ja Erle Veber, produtsent Jaan Tootsen. Saated  on tootnud Aadam ja pojad.

Jaan Tootsen: “Pea igal Eesti õppejõul-mõtlejal on oma suvekodu, Ööülikooli noortega minnakse õppejõududele külla, päeval on päevased seiklused, aga kõige huvitavamad jutud kõneldaksegi alati öösiti. Rääkida keerulistest asjadest lihtsalt – see on kõrgem pilotaaž ühele professorile. Laste Ööülikool ongi omamoodi hariduslik salakaup – tehtud lastele, mõeldud täiskasvanutele.”

Teledokumentaali saab vaadata Ööülikooli kodulehelt www.ylikool.ee ning Elisa  ja Telia platvormidel. Sarja tele-eeter on planeeritud sügisesse. Sarja toetavad  ETAG-i Teaduse populariseerimise projektikonkurss, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja mitmed eratoetajad.