Linnalooduse laager 8–12-aastastele

Sündmus

10:00 kuni 16:00

Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn) ja Eesti loodusmuuseumis (Lai 29a, Tallinn)

Linnalooduse laager 2019

Eesti loodusmuuseum ja Energia avastuskeskus ootavad kõiki uudishimulikke 8–12-aastaseid lapsi 27.–28. augustil 2019 linnalooduse laagrisse. Kahel laagripäeval uurime ilmastikunähtuseid, räägime kliimamuutustest ja lähme Paljassaare hoiualale.

Linnalooduse laagrist saab osa võtta nii ühel kui ka kahel päeval. Ühe laagripäeva osalustasu on 25 eurot, kaks laagripäeva maksab 45 eurot. Osalustasu sisaldab sooja lõunasööki.

Laagris osalemiseks või lisainfo saamiseks palume saata e-kiri aadressile kadi.maldur@loodusmuuseum.ee. Laagrikohtade arv on piiratud, seega soovitame koha tagamiseks varakult registreeruda.

Linnalooduse laagri kava

27. AUGUST

Kell 10.00–12.30: alustame laagrit Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29). Saame omavahel tuttavaks! Seejärel lähme koos teadusteatrisse ja vaatame mõnda katset. Siis on aeg ka ise hakata katsetama! Vaatame laboris oleva päikesega, kuidas eri värvi pinnad soojenevad; uurime, mis seosed on lehmapuuksul ja kliima soojenemisel ning õpime ära kasvuhoonegaaside molekulide tantsu.

Kell 12.30–13.30: Lõunapaus Trofe restoranis (Lai 24)

Kell 13.30 – 16.00: Eesti loodusmuuseumis (Lai 29a) räägime lähemalt ilmast ja kliimamuutustest ning teeme põnevaid ilmaga seotud teaduskatseid, näiteks kommivikerkaart ja vihmapilve. Seejärel kehastume ilmatüdrukuteks ja -poisteks. Avastame üheskoos meie Maa põnevat geoloogilist ajalugu ja uurime, miks kliima muutub – kas selles on ka inimese käsi mängus? Lisaks katsume ehtsaid kivistisi ning saame teada, kas ka Eesti aladel on kunagi dinosaurused elanud.

28. AUGUST

Kell 10.00 – 12.30: Matkal Paljassaare hoiualale otsime jääaja jälgi, ronime vaatetorni linde uurima ning hea õnne korral näeme ka linnalehmi. Lisaks tutvume Paljassaare kirju ajalooga ja uurime, kelle jaoks hoiuala üldse vaja on.

Kell 12.30 – 13.30: Lõunapaus

Kell 13.30–16.00: Jõuame tagasi avastuskeskusse. Lähme planetaariumi vaatama uut filmi “Taevatuled”, mis selgitab, kuidas ja miks tekib looduses äike. Siis aga vastame äikese ja elektri vahelisi seoseid avastuskeskuse ekspositsioonis ja mängime koos elektriohutuse mängu. Lõpetuseks vaatame kõrgepingelist välguetendust ja ajame staatilise elektriga juuksed püsti.