Rakett69
“Rakett69” on noorte teadusvõistlus, mille eesmärk on äratada noortes huvi loodusteaduste vastu. Võistluse jooksul lahendatakse ülesandeid, mille lahendamisel rakendatakse teoreetilisi teadmisi praktikas. Saade pälvis 2012. aastal Euroopa parima haridussaate ja Eesti teaduse populariseerimise auhinna.
2022. aasta jaanuaris sõlmisid Eesti Teadusagentuur ja saate produktsioonifirma Vesilind kokkuleppe Luksemburgi Teadusagentuuriga, mille alusel müüdi saate formaati Luksemburgi kanalile RTL. Teleekraanidele jõuab saade eeldatavasti 2023. aasta sügisel.
"Rakett69" 13. hooaja saateid saad vaadata ETV vahendusel siit! Hoia ennast raketi-tegemistega hooaja jooksul kursis ka sotsiaalmeedia vahendusel:
- miks.ee Instagramis ja TikTokis
- rakett69 Facebookis ja Instagramis
Tutvu ka "Rakett69" õppematerjalidega SIIN.
Teadusvõistlusest saavad osa võtta kõik Eestis õppivad noored vanuses 15 kuni 21 eluaastat.
Kõikidel kandidaatidel tuleb läbida loogikat, teadmisi ja osavust testiv teaduslabürint. Viis kiiremat raja läbijat pääsevad otse saatesse. Ülejäänud osalejad valivad kohtunikud, kes arvestavad kandidaatide raja läbimise täpsust, kiirust ja suhtlust kohtunikega. Saatesse pääseb edasi 15 võistlejat. Kolmes võistkonnas hakatakse lahendama erinevaid teadusülesandeid, kus on vaja loovust ning oskust koolis õpitut praktikas kasutada. Finaalis peavad kaks finalisti ehitama Rube Goldbergi masina.
Eesti Teadusagentuur paneb võistluse peaauhinnana välja 15 000 eurose teadusstipendiumi. Kolm parimat tagavad endale õppekoha vabalt valitud erialal Tartu Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Tallinna Ülikoolis või Eesti Maaülikoolis.
Saadet rahastab Eesti Teadusagentuur Euroopa Regionaalfondi TeaMe+ programmist ning see valmib koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga. Programmi üks eesmärk on noorte uudishimu ergutamine ja suunamine teadmiste omandamisel ja väärtustamisel.
Juba eetris olnud saateid ja ülesannete lahendusi vaata siit.
Kui kaugele on aga lennanud eelmiste hooaegade võtjad? Vaata lähemalt videotest: